Úraz

8. ledna 2009 v 12:00 | Vojta
Na šachtě "Habsburg" jsem přišel 21.října 1908 k úrazu. Bylo to při ranní směně, lanová dráha nepřivážela žádné vozíky s uhlím k těžní kleci, šel jsem se zpět podívat a zjistil, že tam stojí asi 20 plných vozíků a běžící ocelové lano nemůže zachytiti vidlici (která byla na každém vozíku), tak jsem uchopil lano a zapnul do vidlice oněch 20 vozíků, ale zároveň za mnou se zachytily jiné plné vozíky a přimáčkly mě k těm předním vozíkům.


Nevím, jakou silou nadlidskou jsem se z toho vyprostil a přeběhl na druhou kolej, po které jezdily prázdné vozíky dozadu do šachty; ještě štěstí, že v té době žádný prázdný vozík nejel! Měl jsem velké bolesti, šel jsem k doktorovy v Kopistech. Ten mě poslal do okresní nemocnice v Mostě. Tam mě dali ruku do sádrového obvazu, potom prováděli masáže a cvičil jsem, ležel jsem tam 7 týdnů.
Tenkrát v té době byly v Mostě a na celém Severu prudké protičeské demonstrace.
Po propuštění z nemocnice jsem šel zase na "Habsburg", ale již jsem nepracoval u těžní klece, jezdil jsem s koněm, který tahal vlaky vozíků s uhlím, někdy jsem pracoval na štaci pod svážném "bremsu" a jiné různé práce jsem konal.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama