25.srpna - 12. září 1915 - pochod k ruským hranicím

25. března 2010 v 23:25 | Vojta
25. srpna 1915 ráno jsme vymašírovali ze Lvova přes město Zolkiew a 26/8 odp. přišli do městečka Mosty Wielke při řece Rata (mnoho stavení spáleno, jen komíny zůstaly).
Tam jsme převzali jeden Epidemie Špitál, ale za 1 týden mašírovali dále.


29. srpna před odjezdem z Most. Wielkich jsme odvezli 150 našich nemocných do Batiatycze, kde jsme je předali maďarskému felsspitálu.

3. září (sob.) v pol. odjeli jsme z Mostu Wielkiech přes Krystynopol přes řeku Bug po pontonovém mostě (železný jest zničen). Na druhém břehu řeky byla celá vesnice vypálená, domky se zemí srovnány, i silnice rozbitá. Jeli jsme rozbitou silnicí lesem a večer přimašírovali do Korczyna, kde jsme lágrovali v jednom dvoře.

4. září 1915 (neděle) přes obec Witkow nový a ve 2 h. odp. jsme přišli do městečka Radziechow (asi 600 domů, většinou rozstřílených). Tam jsme lágrovali 1 týden.

12. září 1915 brzo ráno mašírovali jsme z Radziechowa po velice špatné silnici a polními cestami a odpoledne jsme přišli do Kustyna, kde jsme u kostela přes noc lágrovali.

13. září ráno dále špatnou písčitou cestou přes Zawidcze, městečko Szcurovice na řece Styr blíže ruských hranic. Dále po novém válečném mostě přes Styr a na pravém břehu jsme lágrovali u obce Grzymalówka blízko ruských hranic, mnoho stavení rozstřílených. Přijeli jsme v poledne a zůstali přes noc.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama